Blog Detail

Vánoční výzdoba promění vaši zahradu v pohádku

Kouzlo vánoc, to je balíček pohody, lásky, voňavého vánočního cukroví, televizních pohádek a také nezbytné vánoční výzdoby od stromečku až po veselé dekorace. Proč však tuto vánoční náladu nepřenést ještě o kousek dál od svých dveří a oken? Máte-li zahradu, pobíhající ratolesti kolem sebe nebo jen špetku dětské duše v sobě samých, vaše zahrada o vánoční výzdobu doslova škemrá. A vy si tak vánoční čas můžete pohádkově vyladit i na své zahradě.

 

Zahrada je pro vánoční výzdobu jako stvořená

 

Brzy se stmívá a ráno se sluníčko mnohem později ujímá své denní vlády a tak světla je celý den poskrovnu. Proč si tedy nezpříjemnit odchod do práce a návrat domů veselými světélky, které na nás už zdálky budou vesele poblikávat a dávat nám tak naději, že předvánoční shon již brzy skončí a my si budeme moci jen vychutnávat klid a pohodu. Proto rozhodně prozkoumejte každý kout své zahrady a promyslete, jak jej můžete vánočně naladit a rozzářit. Pokud navíc i zimní počasí bude přejícné, ve sněhové pokrývce to opravdu bude dokonalé kouzlo vánoc plné světel.

 

Vánoční výzdoba sluší jedli stejně jako jabloni

 

Pro začátek je nejlepší začít samozřejmě výběrem statného stromečku, který se zhostí nejdůležitějšího úkolu. Nezoufejte, pokud vaši zahradu zdobí jen stromky ovocné a bez výčitek popusťte uzdu své fantazii. Ovocné stromky či nejrůznější keře se také rády ujmou tohoto zodpovědného úkolu. Ozdobit je navíc kromě světelného řetězu můžete také nejrůznějšími ozdobami od vtipných - zakoupených v obchodě - či ručně vyrobených z šišek či sušeného ovoce. A ony i obyčejné stužky vesele uvázané ve větvích mají své čarovné kouzlo.

 

Ozdobená střecha bere dech malým i velkým

 

A z velké dálky září a do oček velkých i malých vnáší jiskřičky radosti a štěstí. Výhodou této výzdoby je, že na žebřík stačí vylézt jen jeden rok a řetězy můžete nechat klidně zdobit váš dům – samozřejmě zhasnuté – celoročně, aniž by si jich někdo na první pohled všiml. Tedy většiny :). Ozdobné hadice různých barevných kombinací stejně jako vánoční řetězy střecha dokonale ukryje. LED sněžení či LED krápníky a rampouchy už budou trošku nápadné, ale i tak vás nic nenutí je každoročně na jaře uklízet.

 

Vánoční svítící postavičky k romantice vánoc zkrátka patří

 

A což teprve ty světelné. Záleží jen na vašem vkusu, zda dáte přednost drobnému sněhuláčkovi či sobovi v životní velikosti, vždy se však řiďte svým srdcem, vlastní kreativitou a především citem. Na každé zahradě vždy vypadají mile a hezky menší zákoutí, vždy tématicky zaměřená, než lední medvědi či Santa Clausové rozestavění ledabyle po celé zahradě. Vtipně si s nimi můžete vyzdobit vstupní chodníček k vašim dveřím či schodiště a venkovní verandu. Budou vás tak vítat jako čestná stráž, těšící se na vánoce a nějakou tu sněhovou nadílku, stejně jako vy.

 

Při používání světelných dekorací myslete také na bezpečnost a používejte jen exteriérové osvětlení, které vydrží vlhkost, mráz i sníh. A pro dokonalý komfort si rozhodně pořiďte spínací hodiny do zásuvky, které si snadno nastavíte na určený čas a každý den ve stanovenou dobu můžete ze svého okna odpočítávat rozsvícení vaší pohádkové vánoční zahrady.

Názory

Přidat názor

x

Projekty:

Bulb Attack
Industriální
1 tags
Konferenční truhla
Rustikální
1 tags
Foto v kamenech
Moderní
2 tags
LOVE
Moderní
1 tags
Ikonický odšťavňovač
Asijský
1 tags