Blog Detail

Vánoční kouzlo svíček a svícnů zaplane i u vás doma

I kdyby výzdoba byla sebechudší, zapálit si svíčku či svícen a v jeho tančícím stínu přemýšlet, vzpomínat a radovat se spolu s blízkými – to je nedílná součást vánočních svátků, která zahoří – samozřejmě zcela bezpečně – i u vás doma. Ať už vsadíte na klasiku, modernu či vlastní výrobu, svíčka sluší každé vánoční náladě, bytu i domku.

 

Vánoční svíčka i svícen provází vánoce po staletí

 

V různých tvarech, formách i podobách, je však symbolem života, bezpečí i tepla. Klidně postačí obyčejnou svíčku ovázat stužkou a postavit doprostřed talíře, kolem kterého naaranžujete větvičky chvojí, nebo obyčejné šišky. Děti vám rády pomohou s aranžmá jablíčkového svícnu. Stačí delší svíčka a jablíčko, které ozdobíte voňavým kořením jménem hřebíček a svíčku zapíchnete nahoru do jablíčka. Své tradiční kouzlo mají i svíčky plující klidnou vodou. Francouzskému stylu bydlení postačí oprýskané plechové umyvadlo po babičce, minimalistický styl ocení skleněnou kulatou nádobu do které můžete naaranžovat svíčky přímo určené k plavání na hladině, nebo si můžete vyrobit originální skořápkovou variantu jako z pohádky. Slavnostní tabuli ozdobí tyto tradiční prvky s láskou i noblesou.

 

Adventní věnec nebo sedmiramenný svícen?

 

Záleží jen na vás a pokud milujete září svíček, klidně se nebraňte adventnímu věnci s barevnými svíčkami na stole a judaistickému svícnu za oknem. Svou tajemnou krásu i symboliku skrývají oba stejně a všechny nás pojí jedna historie, ať už křesťanská či judaistická. A v čase vánoc je místo v našich srdcích jen pro lásku, pokoru a především život. A ten si zpestřete dle svého vlastního módního trendu. Klidně daleko starším a tajemnějším svícnem ve tvaru magického pentagramu či stylovým a kouzly opředeným dračím svícnem.

 

Moderní svícny uchvátí ladnou krásou

 

Jejich rafinovaná jednoduchost vás zkrátka dostane. Letošní rok se do popředí dostávají svícny z leštěné nerezové oceli a skleněné, které dávají vyniknout především svíčce samotné. Pokud toužíte po spojení moderní doby s kouzlem pohádkových rytířských sálů, pak vás jistě nadchnou ručně kované a tepané svícny z železa, které působí až překvapivě něžně a rozhodně nadčasově. Vánoční atmosféru umí podtrhnout i svícny v kombinaci kovu a ratanu v bílé úpravě. Použitý materiál umožňuje nejen romantický vzhled, ale také tvarování do hvězd i sněhových vloček.

 

Vlastní výroba svícnů je rozhodně IN

 

Téměř vás nic nestojí, kromě drahocenného času, a navíc vás i vaše děti příjemně zabaví. Originální svícny si vyrobíte snadno pomocí zavařovací sklenice, čajové svíčky, umělého sněhu, štětce a lepidla. Zavařovací sklenici s pomocí štětce natřete lepidlem a obalíte v umělém sněhu. Pro větší efekt můžete štětcem s lepidlem pouze nakreslit různé obrazce, hvězdy či sněhové vločky a po obalení v umělém sněhu zůstanou viditelné pouze tyto kresby. Pak už stačí umístit čajovou svíčku do sklenice, umně zapálit a romantický vánoční večer může začít. A pokud se nechcete patlat s lepidlem, stačí na sklenici nalepit lepící páskou ručně vystříhané vločky nebo obyčejné nálepky s vánoční tématikou.

 

A ač vás to možná šokuje, trendy vzhledu svícnu dosáhnete i pomocí obyčejné sklenice na víno. Stačí ji otočit dnem vzhůru a svíčku naaranžovat na její podstavec. Snadné, svěží a IN, co říkáte?

Názory

Přidat názor

x

Projekty:

ORIGINÁLNÍ KREATIVNÍ KNIHOVNA
Extravagantní
1 tags
Designové topení
Moderní
3 tags
Rozkvetlý interiér
Moderní
1 tags
Ložnice TERASSO
Moderní
2 tags
Severská jednoduchost
Vintag
3 tags