Blog Detail

Noblesa i nevtíravá útulnost – to je anglický styl bydlení v plné kráse

Před domem trávník, jehož stébla jsou dokonale střižená jako jeden muž, lahodný a voňavý čaj o páté a všudepřítomný pořádek s nepostradatelným anglickým humorem a počasím přejícím spíš dešti než sluníčku – to je Anglie. Pokud vám je životní styl Velké Británie sympatický a blízký, můžete si kousek její atmosféry přenést i do svého domova a vyladit si interiér i svou zahradu v anglickém stylu.

 

Anglický styl aneb venkov na dosah ruky

 

Ano, skutečně je tento styl bydlení v mnohém podobný tomu venkovskému, jeho velkou předností je však taková kombinace použitých materiálů a detailů, že jej s úspěchem můžete aplikovat i ve svém panelovém bytě v ruchu velkoměsta. Získáte tak svou vlastní poklidnou oázu připomínající klid přírody i uprostřed hluku uspěchaného světa města. Toto kouzlo ve velké míře podtrhnou i přírodní a často podzimní odstíny barev, s úspěchem můžete kombinovat teplé tóny s chladnějšími, vždy však spíše v tlumených tónech. Z použitých materiálů můžete s úspěchem aplikovat dřevo, kov, i kámen.

 

Decentní interiér s rafinovanou útulností

 

Kdo by od angličanů čekal sterilní a chladné bydlení, ten se hluboce mýlí. Anglický styl je naopak nejen plný inspirace a neutuchající elegance, ale také působí za každých okolností nenápadně něžně a útulně. K tomu přispívá především naprosto vždy pohodlný nábytek – tedy především pohovky, lenošky i křesla, která jsou často kožená, s nimiž o pohodlí není skutečně nouze. Interiér je vždy zařízen vkusně, a i když často pro nezasvěcené může na první pohled působit tříštivým a lehce chaotickým dojmem co se použitých detailů týká, řád a pořádek je naopak důležitou podmínkou pro naplnění významu bydlení v anglickém stylu. Zmíněný pocit tříštivosti mají zřejmě na svědomí výrazné římsy plné rodinných pokladů, ale zejména typické a téměř nezbytné tapety s výraznými motivy, obvykle květinovými.

 

Co tedy nesmí v anglickém stylu bydlení chybět?

 

Tak čajový servis je jasným detailem, stejně jako kožená pohovka a výrazné tapety, jak už víme. Anglický styl zdobí květiny a ústředním motivem interiéru bývá často krb, v našich končinách decentně zvolená krbová kamna také dokáží divy. Nesmí chybět ani nezbytné komody, příborníky, vitríny na čajový servis a také výrazné a nepřehlédnutelné čajové stolky. U čalounění pohovek i židlí volte opět výrazné květinové vzory, pro maximální pohodlí, které je v anglickém stylu prioritou číslo jedna. Vsaďte na kvalitní polstrování i konstrukční prvky a kůže či květinové vzory opět podtrhnou žádanou atmosféru. Textilie se postarají o kouzlo i potřebnou dávku útulnosti a také praktickou stránku – přehozy, plédy a zásoby polštářků se hodí vždycky, nemyslíte?

Názory

Přidat názor

x