Blog Detail

Nejlepší způsoby, jak zajistit, aby Váš domov voněl vždycky dobře

Každý domov má svou jedinečnou vůni. Některé domy - neradi to říkáme - voní lépe než druhé. Přestože může být obtížné udržet každodenní zápach na uzdě, existuje řada způsobů, jak můžete deodorovat svůj prostor. Jistě, některé výzvy, jako jsou domácí mazlíčci, zatuchlé matrace a přetékající koše, vyžadují trochu více práce a trpělivosti. Obecně lze říci, že je docela snadné, aby váš dům krásně voněl - zvláště pokud se budete řídit těmito osvědčenými tipy od nejlepších návrhářů interiérů. A nebudeme Vám vyčítat, pokud využíváte vonné svíčky a difusery, začněte alespoň první metodou (třeba včasnou likvidací odpadkových košů?) A pak pokračujte, dokud váš nos nebude spokojený.

 

Vyčistěte si drtič odpadků

Máte ve své kuchyni přetrvávající smrad? Pokud ano, zkontrolujte dřez a případně drtič odpadů. „Chcete-li se zbavit pachu při likvidaci odpadků, rozetřete do odpadu mýdlo vonící citronovou mýdlem, zalijte trochu vodou a poté jej zapněte,“. Zápach zlikviduje i citronová nebo limetková kůra, zalitá velkým množstvím vody. Pokud zápach přetrvává, nalijte 1/2 šálku jedlé sody do odpadu a spláchněte teplou vodou.

 

Osvěžte koberce a předložky.

Na rozdíl od podlah z dlaždic a tvrdého dřeva plyšové koberce pohlcují zápach jako žádný jiný, zejména po nespočetném množství rozlitých potravin a nepořádku po zvířatech. Nasypte jedlou sodu po celém koberci - nejen problémové oblasti a před vysáváním nechte několik hodin půsovit. Stejná metoda funguje pro pelíšky domácích mazlíčků a matrace, pokud chcete řešit další problémová místa ve vašem domě.

 

Vymyjte si odpadkový koš.

Není divu, že kombinace pachů ze zbytkového jídla a koše vytváří nepříjemný zápach. Ale pojďme si to přiznat, někdy to smrdí i samotný odpadkový koš. Při důkladném čištění vaší kuchyně nasypte do koše jedlou sodu nebo použijte speciální vůni do odpadkových košů. Celý proces zakončete dezinfekčním sprejem, abyste zlikvidovali zbývající bakterie.

 

 

 

Povařte bylinky a aromatické ovoce na sporáku.

 

"Vaříme vodu v malém hrnci a přidáme citrusové plátky a byliny, jako je levandule nebo máta." Teplo proniká sladkou vůní po celém domě a lze jej snadno přizpůsobit podle toho, jaké ingredience v domě máte.

 

Rozmístěte svíčky po celém domě.

Vonné svíčky jsou známým způsobem, jak naplnit váš domov vůní, kterou máte rádi, ale strategickým umístěním jednoduše zvýšíte jejich účinnost. „Umístěte pár svíček tam, kde byste je nejméně očekávali - ale nezapalujte je,“ říká návrhářka interiérů Dee Murphyová. „Vyzkoušejte plátěný pytlík se svíčkou umístit například do skříně s ložním prádlem. Nejenže získáte příjemné překvapení pokaždé, když otevřete dveře, ale vaše ložní prádlo bude vonět, ať už je použíjete kdekoli.“

 

Přeneste si vnější svět dovnitř

"Pokojové rostliny čistí vzduch a okamžitě zkrášlují váš domov.  A mnoho rostlin, včetně jasmínu, eukalyptu a gardénie, nabízí také příjemné vůně. Jen se ujistěte, že jste připraveni se o ně starat.

 

Názory

Přidat názor

x