Blog Detail

Jak využít vánoční stromeček po vánocích?

Ještě pyšně zdobí váš obývací pokoj a do jeho pomyslného loučení na Tři krále je ještě času habaděj, přesto je dobré začít už teď přemýšlet nad tím, jak se s živým a jehličím opředeným zelenáčem rozloučit s noblesou. Za atmosféru, kterou vašim vánočním svátkům věnoval si to jistě zaslouží.

 

Vánoční stromeček si zaslouží druhou šanci

 

Vánocům dodal to správné kouzlo a tak si zaslouží krapet vašeho přemýšlení a času, jak s ním naložit i po svátcích. Jste-li alespoň v koutku duše kutilové, vy i stromeček oceníte skvělý nápad, který pokračuje ve vánočním duchu. Stromeček zbavte větviček a z kmínku nařežte tenké plátky. Ty  můžete zbavit kůry, ale také nemusíte. Takto vzniklá kolečka pak můžete příští rok použít jako originální výzdobu na váš nový vánoční stromeček. Je jen na vás zda podlehnete drsné kráse přírody a kolečka ponecháte v jejich jednoduché kráse, nebo je – třeba spolu s dětmi – nádherně ozdobíte. Vlastníte-li voliéru – ať už v interiéru nebo na své zahradě, vaši opeřenci vánoční stromeček budou doslova milovat a vy jim tak vlastně dopřejete druhé Vánoce. Vánoční stromeček dokonale zbavte veškerých ozdob, řetězů, střapců a především kovových háčků a šup s ním do voliéry. Postarejte se důkladně o dobré ukotvení – ke stropu či na podlahu, aby stromeček pevně stál a nemohl vaše ptačí miláčky zavalit. Vaši odměnou budou nejen šťastní zpěváčci, ale třeba i stavba hnízda a nějaký ten další ptačí přírůstek.

 

Vraťte vánoční stromeček přírodě

 

Vánoční stromeček z přírody vzešel a rád ještě přírodě poslouží. Větvičky stromečku můžete ořezat a přikrýt s nimi záhony, které obzvláště v zimě bez sněhu doslova trpí – tedy jejich nájemníci v podobě nejrůznějších okrasných keříků či květin a jejich cibulovin či odnoží. Patříte-li mezi lidově řečeno „tiché blázny“ a němý podvodní svět vám není cizí, nebo dokonce přímo vlastníte rybník, můžete dopřát vánoční čas i svým rybám. Ano, natvrdo vánoční stromeček „utopte“ v rybníku. Stane se skvělým útočištěm pro ryby, kterým se doslova zvedne životní úroveň i chuť do života. Vánoční stromeček se stane také skvělým přilepšením pro vaše domácí zvířata – kozy či koně si rády smlsnou na dokonale odstrojených větvičkách tohoto jehličnanu, který je pro ně doslova laskominou. Vánoční stromky nebývají nikterak chemicky ošetřeny a tak nejsou nebezpečné a neprodané kousky opravdu často končí jako dar i zoologickým zahradám.

 

Stromeček nepatří do popelnice

 

I když se s tímto nešvarem bohužel často setkáte, vánoční stromeček opravdu do popelnice nepatří. Nejen, že zabírá místo, ale především je pak těžko recyklovatelný. Ano, toto kouzelné slovíčko platí i pro vánočního zelenáče. Ten je nejlepší postavit vedle popelnice, kde jej svezou komunální služby a dále promění ve štěpku, která se dále kompostuje. Podobně drobnější části stromečku můžete na své zahradě využít i vy. Využít můžete i nabídku některých obchodních řetězců, které vám vánoční stromeček spolu s účtenkou nejen odeberou zpět, ale hlavně vrátí značnou část peněz utracených za jeho nákup. Hezká motivace, co říkáte?

 

A nakonec, proč si klidně a bez předpisů neužít jeho společnost co nejdéle to půjde. Zapomeňte na konvence a svůj voňavý kousek přírody slavnostně odstrojte až vy budete chtít. Do té doby jistě rád ozdobí vaše obydlí a každý večer rád zpříjemní romantické posezení. A děti? Ty budou nadšené!

Názory

Přidat názor

x

Projekty:

Romantická chvilka
Venkovský
1 tags
Lázně v klidu domova
Moderní
2 tags
Jednoduchá linie
Konzervativní
2 tags
Čisté linie
Rustikální
3 tags
Ozdoba ložnice
Minimalistický
2 tags